13. Festival Romanica Antiqua in poletna šola, 4.7. – 8.7.2022

Obeta se zanimiv program različnih glasbenih žanrov in poletne šole.

Poslušalci bodo lahko prisluhnili glasbenim dogodkom različnih žanrov od stare srednjeveške glasbe, klasike, tanga pa do folk glasbe. Gostovali bodo nepogrešljivi Godalkarji z Bojanom, Barjo in Klemnom. Letošnje Godalkanje je še posebej namenjeno najmlajšim, od 2. do 4. razreda inštrumenta.

Za glasbene pedagoge bo organiziran seminar inovativnih glasbenoizobraževalnih tehnologij in izdelava spletnih učilnic

Zaključil se je 12. festival Romanica Antiqua s poletno šolo, Godalkanjem in seminarjem za glasbeno informatiko

12. Festival je potekal v obsegu 5 dni. Poslušalci so lahko prisluhnili 7 dogodkom različnih žanrov od folk in jazzovske glasbe pa do klasike. Poleg glasbenega ustvarjanja ter poustvarjanja učencev, dijakov, študentov in mentorjev je bila na programu tudi delavnica za spletne učilnice za učitelje glasbe.