Mentorji

 

 

Bojan Cvetrežnik

ustanovitelj , violina/viola

Diplomiral je violo v razredu prof. Mile Kosija. Za tehniko je zahvalen predvsem prof. Helfriedu Fistru, mnogo se je naučil tudi na mojstrskih tečajih pri violistih Kim Kashkashian, Diemut Poppen, Tabea Zimmermann, Laszlo Barshony, Carol Rodland, Hartmud Rhode, Mathias Buchholz. Prejel je prvo nagrado na tekmovanju mladih glasbenikov Republike Slovenije z godalnim triom. Poučeval je violo in komorno igro na Srednji glasbeni šoli v Mariboru in bil zaposlen tudi kot solo-violist orkestra ljubljanske opere in violinist-solist v predstavi Varekai kanadskega artističnega gledališča ‘Cirque de Soleil’.

 

Barja Drnovšek

strokovna mentorica , violina

Barja je diplomirala na Koroškem deželnem konservatoriju v Celovcu in študij violine na ljubljanski Akademiji za glasbo. Poleg igranja v klasičnih orkestrih MLS, Škofjeloški godalni orkester Amadeo, SFK Symphony Orchestra, Wiener Jeunesse Orchester, večino svojega prostega časa posveča sodelovanju s Simboličnim orkestrom in drugimi zasedbami – duo z Bojanom Cvetrežnikom, Grad gori!, Ida&Other Bears, Baraka, itn., Redno sodeluje tudi pri raznih gledaliških in lutkovnih predstavah ter snemanjih glasbe za filme in risanke. Od 2023 pa je tudi tajnica Društva učiteljev godalnih instrumentov-ESTA Slovenije. 

prof. Helfried Fister

violina/viola/komorna igra

Rojen na Koroškem, je dobil svojo glasbeno izobrazbo na Koroškem deželnem konzervatoriju pri profesorju Gustavu Mayerju, študij pa je nadaljeval na državni Visoki šoli za glasbo v Kölnu pri prof. Igorju Ozimu in v razredu za komorno glasbo profesorja Güntherja Kehra.
Po končanem študiju je bil imenovan za asistenta prof. Igorja Ozima na Kölnski Visoki šoli, kjer je kot docent deloval 11 let. Od leta 1989 je imel svoj razred na Koroškem deželnem konzervatoriju. Poučeval je tudi na Graški Glasbeni univerzi in Fuxovem Konservatoriju. Leta 1999 je postal član Koroškega sveta za kulturo. Poleg svojega obsežnega pedagoškega dela koncertira kot solist in v komornih zasedbah po vsej Evropi. Kot eden izmed najuglednejših glasbenih pedagogov v srednji Evropi vodi seminarje za violino in komorno glasbo v Avstriji, Avstraliji, Sloveniji, Italiji, pogosto pa je tudi član žirij na različnih glasbenih tekmovanjih.

Kristian Kolman

mag. Kristian Kolman, prof. 

glasbena informatika

Violino je diplomiral na Akademiji za glasbo Univerze v Ljubljani, v razredu prof. Roka Klopčiča in violo pri izr. prof. dr. Svavi Bernhardsdottir ter  opravil magisterij na oddelku za godala. Izpopolnjeval se je pri prof. Helfriedu Fistru in prof. Paulu Roczeku. Poučuje violino in violo na osnovni in srednji stopnji Glasbene šole v Celju.  Napisal je zbirko šestih temeljnih učbenikov za violino in violo ter druga učna sredstva. Posebno mesto namenja raziskavam in informatizaciji glasbenega šolstva ter že več kot 15 let  vodi seminarje za Sibelius in spletne učilnice MOODLE. Bil je član in tudi vodja razvoje skupine e-šolstvo, e-glasba pri Zavodu za šolstvo. O glasbeni informatiki je predaval leta 2013 na mednarodni konferenci ESTA v Oxfordu (Velika Britanija), 2015 v Middelburgu (Nizozemska), 2017 v Kazanu (Tatarstan-Rusija) in 2022 v Gradcu (Avstrija). Od 2023 je predsednik Društva učiteljev godalnih instrumentov-ESTA Slovenije. Za svoje delovanje na glasbenem področju je 2017 prejel Aškerčevo nagrado Občine Laško. Istega leta je bil na mednarodni konferenci ESTA v Kazanu (Rusija) izvoljen za člana glavnega odbora mednarodne ESTA.

Dejan Kušer, mag. prof.

harmonika

Dejan Kušer je septembra 2015 magistriral na ljubljanski Akademiji za glasbo. V času glasbenega izobraževanja je imel čast prejemati znanje od številnih vrhunskih glasbenih pedagogov kot so profesorji Ernö Sebastian, Tomaž Guček, Janne Rättyä, Roman Pechmann, Luka Juhart, Primož Parovel in Klemen Leben. Sodeloval je z mnogimi komornimi zasedbami, med drugim tudi pod mentorstvom Tomaža Lorenza. Še danes se v klasični glasbi izpopolnjuje kot solist in v komornih zasedbah. Kot profesor harmonike svoje glasbeno znanje prenaša na mlajše generacije.

Aleksandar Kuzmanovski, prof. 

violončelo

 

Rodil se je v Skopju. Študij violončela je končal na Akademiji za glasbo v Ljubljani, pri prof. M. Mlejniku. Opravil je tudi specializacijo na Fakulteti za glasbo v Novem Sadu pri znanem madžarskem violončelistu I. Kalmanu. Prejel je prve nagrade na zveznem in republiškem tekmovanju v Sarajevu in v Skopju ter drugo nagrado v Ljubljani; kot član klavirskega tria je prejel 1. nagrado v Beogradu. Koncertiral je na recitalih, kot solist pa z Makedonskim komornim orkestrom in Makedonsko filharmonijo. Redno nastopa na mednarodnih festivalih Ohridsko poletje in Skopsko poletje. Kot solist je z Makedonskim komornim orkestrom gostoval po Evropi. Bil je član orkestra RTV Slovenija, godalnega orkestra Pro Arte in komornega orkestra Alpe-Adria. Od leta 1994 je deloval v Mariboru kot član orkestrov SNG, Mariborske filharmonije in Akademskega godalnega orkestra DGUM. V Glasbeni šoli Celje poučuje na osnovni in srednji stopnji violončelo in komorno glasbo.

Serdar Aleksandar

Aleksandar Serdar

red. prof. mag. Aleksandar Serdar 

klavir

Aleksandar Serdar, rojen v Beogradu, je po študiju v Novem Sadu šolanje nadaljeval v ZDA in Italiji. Na njegovo pianistično oblikovanje sta vplivala v prvi vrsti Sergio Pericaroli in Leon Fleisher.

Kot mlad pianist je sodeloval na številnih mednarodnih tekmovanjih, kjer je prejemal visoke nagrade. Med najpomembnejšimi so: Arthur Rubinstein v Tel Aviv-u, Monza-Rina Salla Galo, Vercelli, Carlo Zechhi, ki so močno vplivale na začetek njegove mednarodne glasbene kariere.

Aleksandar Serdar je igral na recitalih in nastopal z orkestri skoraj po vseh evropskih državah, v ZDA, Braziliji, Peruju, Maroku, Izraelu, na Tajskem in Japonskem. Igral je s številnimi simfoničnimi orkestri (Beograd, Bremen, Sofija, Zagreb, Torino, München, San Hose, Dresden…) in znanimi dirigenti (Jean-Claude Casadesus, Jorg Peter Weigle, Emil Tabakov, Mendi Rodan, Marcello Viotti, Michael Plason. Nastopa v različnih koncertnih dvoranah kot so: Theatre Chatelet, Auditorium du Louvre, Tonhalle in Zürich, Alice Tully hall in New York Lincoln Center in na festivalih, med njimi: “La Roque d’Antheron, Folles Journeaus in Nantes, Sully sur Loire, St. Riquier, Schleasu Holstein in Hamburg, Montpellier Festival of Radio France.

Aleksandar Serdar je prvi CD posnel za diskografsko hišo EMI in dobil izvrstne ocene glasbenih kritikov.

Ukvarja se tudi s pedagoškim delom. Od leta 1999 poučuje na Fakulteti glasbene umetnosti v Beogradu, deloval je tudi v Nišu, predava tudi na Akademiji za glasbo v Ljubljani. Od šolskega leta 2017/18 deluje tudi na Glasbeni šoli Fran Korun Koželjski Velenje.

Pogosto sodeluje kot član žirije na različnih nacionalnih in mednarodnih tekmovanjih.

E-naslov: sasaserdar@gmail.com