Poletna šola

Poletna šola je namenjena aktivnim in pasivnim udeležencem, učencem, dijakom, študentom in pedagogom violine, viole, violončelo in harmonike, klavirja ter komorne igre. Vsak aktivni udeleženec bo imel 4 individualne pedagoške ure. Udeleženci seminarja za violino in violo ter violončelo bodo imeli tudi vaje s korepeticijami. Ob zaključku je predviden nastop vseh udeležencev. Pedagogom, ki bi želeli poglobiti svoje metodično znanje, je na voljo (brezplačna) pasivna udeležba na vseh lekcijah mojstrskega tečaja prof. Fistra in prof. Serdarja.

Prijavite se lahko z elektronsko prijavnico.

54321

5 dni/days 4 lekcije/lessons 3 korepeticije/piano acc. 2 mentorja/mentors 1 nastop/performance

• violina/viola: Helfried Fister
  • violončelo: Aleksandar Kuzmanovski
  • harmonika: Dejan Kušer
  • klavir/piano: Aleksandar Serdar

Korepeticije:

Udeleženci naj ob prijavi obvezno pošljejo note za klavirsko spremljavo v pdf. obliki na elektronsko pošto kud.romanika.lasko@gmail.com.

• korepetitor: Nina Mole

Cilji:

• poprava tehnike leve in desne roke pri godalih,
  • tehnika igranja  različnih zvrsti glasbe; klasične, Jazz in slovensko narodno zabavno glasbe, pri klarinetu,
  • spoznavanje bas, električne, akustične in klasične kitare, po želji tudi  mandoline in irskega banja,
  • razvijanje občutka za ritem, vadba posluha in vključevanja v različne zasedbe,
  • stilna interpretacija in izvedba v solistični literaturi skladb, sonat in koncertov,
  • priprava pred nastopi.

Ugodnosti:

Prijavite se lahko z elektronsko prijavnico.