Godalkanje

Godalkanje je namenjeno godalni igri, pri čemer je poudarek na slednji, torej igri. Dopolnjuje in nadgrajuje znanje, pridobljeno v glasbeni šoli ali s samoizobrazbo.

Ustanovitelj Bojan Cvetrežnik  in strokovna sodelavka Barja Drnovšek  bosta otroke popeljala v svet do različnih glasbenih zvrsti in načinov učenja glasbe, ki niso nujno povezani z notnim črtovjem.

Primerno za vse godalce od 2. – 4. razreda glasbene šole.

Skupinske delavnice Godalkanja potekajo v okviru festivala Romanica Antiqua že deveto leto zapored. Mentor bo letos Bojan Cvetrežnik. Ker se ena generacija Godalkarjev priključuje produkcijam na višji zahtevnostni ravni, je letos še posebno primeren čas, da se priključite novi udeleženci.

Spoznavali bomo otrokom atraktivne viže z željo, da bodo utrdile tehnično stabilnost, občutek za pulz, samozavest pri nastopanju ter veselje do igranja. Učili se bomo tehnike izvajanja spremljav s sledenjem zapisanemu akordičnemu vodilu. Upamo, da nam bo lepo vreme omogočilo tem več igre v bližnjem parku ali na ulicah. Če imate pomisleke ali strahove, se lahko obrnete na nas ali na tiste, ki so strah imeli prejšnja leta, pa ga ne poznajo več.

Urnik:

Ponedeljek, 4. julij

• 9:30 – prihod, prijava
  • 10:00 – 12:30 delavnica
  • 15:00 – 17:00 delavnica

Torek, 5. julij

• 9:30 – 12:30 delavnica
  • 15:00 – 17:00 delavnica

Sreda, 6. julij

• 9:30 – 12:30 delavnica
  • 14:30 – 16:00 vaja za nastop
  • 16:00 – zaključna predstavitev, Atrij GŠ Laško

Zahtevana stopnja predznanja:

• Suvereno izvajanje repertoarja za 2. razred nižje glasbene šole.
  • intonančno suvereno izvajanje vseh prijemov v 1. legi.

Ugodnosti:

• Ugodnejše bivanje je omogočeno za otroke in odrasle v Hotelu Špica Laško in Zdravilišče Laško.
  • Prehrana z 10% popustom bo omogočena v Hotelu Špica Laško.
  • 50% popust za vsakega sorojenca.

Pedagoško spremstvo za mladoletne ni organizirano.